שאלות ותשובות

כאן בשבילך...

הדיקור כואב לילדים?

הדיקור לתינוקות וילדים נמשך מספר שניות עד מספר דקות ואינו מסב כאב לילד.
הדיקור בילדים כולל שימוש במחטים דקיקות, המיוחדות לילדים.
בנוסף משתמשים בכלים מיוחדים שאינם  פולשניים כמו בשיטת שונישין (שיטה יפנית ומכשיר מוקסה לחימום.

זה בטוח?

הדיקור הסיני נחשב בדר"כ לבטוח.
הצהרה של ה- (Nih (National Istitute Of Health האמריקאי בנוגע לבטיחות הדיקור הסיני קובעת כי אחד היתרונות של הדיקור הוא שהסיכון לתופעות הלוואי וסיבוכים קטן משמעותית מזה של תרופות רבות או פרוצדורות המתאימות לטיפול באותם מצבים.
לגבי צמחי מרפא – צמחי המרפא הסיניים נכללים תחת הגדרה של תוספי מזון ומאושרים לשימוש על ידי משרד הבריאות.

במה מטפלים?

ניתן לסייע לילדים ולתינוקות בתופעות כמו ליחה, נזלת כרונית, שיעול, אסטמה, אסטמה של העור, פריחה, גרד, יובש בעור, נוזלים באוזניים, דלקות אוזניים, גזים, כאבי בטן, שלשולים, עצירות, חוסר שקט, התעוררויות מרובות בלילה, חוסר תאבון, חרדה, דכאון, קושי בהרדמות בלילה, הזעות מרובות ועוד....

איך יהיה לנו הטיפול הראשון בדיקור סיני לילדים?

במפגש הראשון, שאורכו כ-45 דקות עד שעה מתבצע אבחון רפואה סינית, בתשאול מקיף והתייחסות לאבחנה המערבית ובדיקות מעבדה, אם ישנן, כדי לברר כמה שיותר פרטים לגבי ההיסטוריה הרפואית של הילד (גם על זמן ההיריון, הלידה), תוך כדי מתן דגש להתבטאויות ההתנהגויות והפיזיות. יישאלו גם שאלות רבות לגבי הרגלי הצריכה של הילד (אוכל ופעילות). בתום החלק הזה, מתחיל החלק הטיפולי, בו מתבצע הדיקור במהירות. זמן השארת המחטים משתנה, בהתאם לגיל המטופל והמטרה הטיפולית. לרוב, מדובר במספר שניות אצל תינוקות וילדים קטנים - והוא גדל עד למספר דקות, בהתאם לגיל הילד. לאחר מכן, אורכו של כל מפגש כ-30-45 דקות.

כמה טיפולים צריך?

הטיפול בילדים כולל על פי רוב מפגשים אחת לשבוע ולאחר השגת התקדמות טובה, ניתן לרווח את הטיפולים בהתאם. משך הטיפול נע בין מספר שבועות למספר חודשים בודדים, תלוי בגיל הילד וחומרת הבעיה.
טיפול בבעיות כרוניות כאסטמה ואסטמה של העור נמשך לרוב בין שלושה חודשים עד לשנה וחצי ולפעמים הוא אפילו ממושך עוד יותר, כאשר כבר בשבוע – חודש הראשונים ניתן לראות הקלה.
לאחר השגת התוצאות הרצויות מומלץ להמשיך בטיפול תחזוקה אחת לחודש-חודש וחצי.

 

מה מיוחד כ"כ בשלייה שלי?

השיליה כבר שנים רבות נחשבת כחלק הקסום ביצירת התינוק. האיבר המדהים הזה עוצב במיוחד למען תינוקך וחלק בלתי נפרד מההיריון והלידה. השיליה פיסית מחברת את התינוק ליולדת ומזינה אותו בחמצן, מינרלים וויטמינים. במהלך ולאחר הלידה האישה מאבדת 1/8 – 1/10 מאספקת הדם שלה מדימומים של הפצע הנותר ברחם מהיכן שהשלייה הייתה מחוברת אליה למשך 9 חודשים. אנחנו מאמינים שהשלייה עוצבה במיוחד לצריכה ומפצה על איבוד הדם המאסיבי לאחר הלידה ומעניקה ליולדת הטרייה את ההורמונים והחלבונים הנחוצים כולל כמות גדולה של ברזל ומינרלים החשובים להחלמה לאחר הלידה.
ויטמיןB6  והורמון Crh (הורמון המוריד סטרס), שניהם נמצאים ברמות גבוהות בשלייה. צריכת השיליה מסייעת לאם במצבי החוסר של החומרים המזינים וההורמונים החסרים לאחר הלידה ויכולים למנוע את תופעות הדיכאון לאחר לידה.

מה זה בעצם קיפסול שלייה?

עברתי והוכשרתי מטעם IPEN באנגליה (The Independent Placenta Encapsulation Network) לייצור ולהתאים לפי הצורך האישי של כל יולדת בין אם זה בתהליך הייבוש הסיני המסורתי Tcm או בייבוש גלמי ללא תוספים. בתהליך הגלמי- יש הטוענים שנשמרים יותר ויטמינים ואנזימים מועילים. אימהות שצורכות את קפסולות השיליה מדווחות על תחושה אנרגטית ותוצאות מהירות. בשיטה המסורתית, נעשה שימוש לאורך מאות שנים והיא כרוכה באידוי עדין של השליה עם צמחים מיוחדים לפני הייבוש.

למה כדאי לי לצרוך את השיליה שלי?

סגולות השיליה ידועה כבר אלפי שנים באירופה ובמזרח (בסין) כחלק מריפוי מעצים אשר עיקר שימושו הינו לטפל ביולדות הטריות ובהעצמת האנרגיה ושיפור זרימת הדם. מהמאה ה19 רוב הלידות הטבעיות הוחלפו בטכניקות לידה מודרניות, אשר בדרך איבדו את הפרקטיקה עתיקת היומין. היום ישנן עובדות מדעיות מוצקות אשר תומכות בצריכת השיליה לאחר הלידה כאשר השיליה הינה מועילה לבני אדם כשם היא מטיבה עם חיות ויונקים אחרים. עדויות ממטופלות וקליינטיות המעידות שצרכו את השיליה שלהן לאחר הלידה שיפרה את רמות האנרגיה שלהן, הגבירה את ייצור חלב האם שלהן, והאטה או שמנעה לחלוטין את הדימומים לאחר הלידה ויצרה החלמה מהירה ובריאה יותר.